Medyum

Medyum

Günümüzde medyum denince akla normal insanlardan farklı tavırlara sahp olan farklı giyinen farklı yaşayan veya farklı karakterlere sahip kişiler gelir. Hatta film sahnelerinden aklımızda kaldığı kadarı ile cam bir fanus içine bakarak bazı özel şeyler gören insanlar olarak hatırladığımız medyumlar aslında hiçte bu tarzda kişiler değillerdir. Kendileri toplum içinde yaşayan normal insanlardan bir farkı olmayan tek farkları ise sahip oldukları bilgiler olan özel kişilerdir. Medyumlar sadece sahip oldukları bazı özel bilgileri kullanarak kendilerinden yardım dileyen insanlara yardımcı olmak adına çeşitli manevi enerjileri harekete geçirmeye çalışan kişilerdir.

Bunu yapmak birçok kişi için imkansız olsa bile sahip olduklar bilgi birikim ve tecrübeleri ile medyumlar için çocuk oyuncağıdır. Tarihin her döneminde çok büyük ilgi çeken ve yaşadıkları toplumların en çok saygı gören kişileri olan medyumlar en çokta büyüler konusunda ilgi görmüş ve yaptıkları işlemlerin sonucunda elde edilen bulgular ile insanları hayretler içinde bırakmışlardır. Kimi medyumlar basit işlemlerden daha çok en deneyimli medyumların bile yapmaktan çekindikleri işlemler ile mesleği çok daha ileri boyutlara taşıyıp isimlerini kendilerinden çok sonraki zamanlarda bile andırmayı başarmışlardır. Başarılı ve düzgün bir medyumun sahip olması gereken ilk özellik kesinlikle inandırıcılıktır.

Kendilerine gelen insanlara daha en başta tavırları, kıyafetleri veya yaptıkları işlemlerin güvenilirlikleri güven vermeleri gereken medyumlar daha sonra yaptıkları başarılı işlemler ile isimlerini çok daha büyük kitlelere duyurmayı başaracaklardır. Geçmişte ve günümüzde bu özel mesleklerle isimlerini duyurmuş olan kişileri de yakından incelediğimizde bahsettiğimiz tüm bu özelliklere sahip olduklarını görmekteyiz. Her zaman farklı konularda talepler alacaklarını bilmeleri gereken medyumlar bu sebeple kendilerini mesleğin her alanında tam anlamı ile yetiştirmelidirler.

Bunu başaramayan kişiler zaten kısa zaman içinde meslekte isimlerini duyuramadan yok olup gideceklerdir. Kimi zaman manevi alemlerle dahi iletişime geçmenin gerekebileceği bu özel meslekte kariyer yapmak isteyen herkes medyumluk hakkında en doğru bilgilerin yer aldığı kaynakları incelemelidirler. Bu mesleğin her hangi bir okulu olmaması insanların kendilerini yetiştirmelerini ve edindikleri bilgileri doğru bir şekilde kullanmayı öğrenmelerini gerektirmektedir. Bu makale hakkında görüşlerinizi aynı zamanda önerilerinizi sitemizde yorum yapabilirsiniz. Yapacağınız yorumlar kısa sürede incelenip sitemizde yayınlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir